• kenburns3
  VÝROBNY KRMNÝCH SMĚSÍ
  Kompletní linky pro výrobu sypkých, granulovaných
  nebo extrudovaných směsí s výkonem až 20 t/hod.
 • kenburns3
  ŠROTOVNÍKY
  Rozsáhlá výkonová řada kladívkových šrotovníků
  pro drcení různých typů surovin s výkonem až 20 t/hod.
 • kenburns6
  ŠNEKOVNICE
  TAURUS , s.r.o., Chrudim se díky širokému sortimentu šnekovnic stal
  největším dodavatelem šnekovnic v České Republice.

T A U R U S , s.r.o., Chrudim

TAURUS , s.r.o., Chrudim je tradiční česká firma působící na trhu již od roku 1992. Hlavní specializací firmy je návrh a realizace kompletních technologických celků pro výrobu krmných směsí, výroba a dodávka samostatných strojů a zařízení pro přípravu krmiv, nebo modernizace či rekonstrukce stávajících provozů. Naše společnost zajišťuje komplexní servis pro investory od prvotního projekčního návrhu, přes montáž a elektrozapojení technologie, až po uvedení zařízení nebo výrobní linky do provozu, cílem je vždy nalézt optimální technické řešení. Záruční a pozáruční servis je pro nás samozřejmostí.

Vzhledem k širokému portfoliu strojů firma působí také v dalších oborech, jako jsou posklizňové linky obilovin, energetické zpracování biomasy, technologie pro pivovary, minipivovary, lihovary a sladovny, stroje pro kafilérie, chemický průmysl a mlýnské provozy. Firma zajišťuje také výrobu šnekovnic, tenkostěnných trubek, děrovaných plechů a zároveň disponuje velkým množstvím skladových zásob.

Technologie

Dodávky a montáže kompletních technologických celků pro výrobu krmných směsí a posklizňovou úpravu obilovin.

Výrobní program

Výroba šrotovníků, míchaček krmných směsí, dopravníků, obilních sil a zásobníků, třídičů, čističek, magnetů a dalších strojů.

CNC zpracování plechů

Komplexní zpracování plechů CNC technologií včetně pálení, ohýbání, řezání, svařování a lakování dílů.

Více

Technologie

Firma TAURUS , s.r.o., Chrudim je tradičním ryze českým výrobcem strojů a kompletních technologických celků pro výrobu krmných směsí a posklizňovou úpravu obilovin. Již od roku 1992 firma realizuje kompletní výrobny krmných směsí "na klíč", a to včetně zaškolení obsluhy a odzkoušení celé linky.

Své aktivity firma rozšiřuje i mimo zemědělství do dalších oborů jako je stavební průmysl, pivovary, minipivovary, lihovary, energetické zpracování biomasy, kafilérie nebo chemická a potravinářská výroba, kde je možné uplatnit vyráběný sortiment strojů jen s malými úpravami.

Každý projekt je pak řešen individuálně, přesně dle požadavků zákazníka. Od prvotní cenové nabídky přes projekt, stavební část, dodávku a montáž technologie, zkušební provoz, zaškolení obsluhy vč. kolaudace. Nedílnou a důležitou službo je pak záruční i pozáruční servis.

 • Projekční a inženýrská činnost
 • Výroba a dodávky strojů
 • Montáže strojů a kompletních linek
 • Záruční a pozáruční servis

Výrobní program

Firma TAURUS , s.r.o., Chrudim je výrobcem strojů a zařízení. Hlavní doménou jsou vertikální šrotovníky s výkonem až 20t/hod, kterých je po celém světě instalováno více než 1000 ks. Výrobní program zahrnuje také míchačky sypkých směsí, šnekové dopravníky, redlery, elevátory, třídiče, magnety, spádovou dopravu, sila a zásobníky. Významný podíl ve firmě tvoří i obchodně-výrobní činnost, ve které se firma zabývá obchodem se šnekovnicemi, tenkostěnnými trubkami a děrovanými plechy.
 • Dopravníky

  Šnekové dopravníky, řetězové dopravníky a korečkové elevátory jsou určeny pro dopravu sypkých neabrazivních materiálů. Dopravníky dosahují výkonů od 50kg/hod až po 100 t/hod. Vyrábějí se v černém nebo nerezovém provedení.

 • Třídiče, čističky

  Stroje jsou určeny pro prosévání, čištění a separaci suchých sypkých materiálů, krmných směsí a předem zchlazených granulí, Dělení na 2 až 4 podíly je prováděno pomocí rovinných sít.


 • Zásobníky a skladování

  Skladovací zásobníky jsou určeny pro skladování a expedici obilovin, krmných směsí a dalších sypkých materiálů. Provedení zásobníků: čtvercové s výsypkou (podjezdné, skladovací), kruhové s výsypkou a obilní sila. Big-Bag stanice.

 • Magnety

  Roštové, deskové a neodymové magenty sou určeny pro separaci feromagnetických nečistot z procházejících sypných materiálů, jako jsou obiloviny, šrot, apod. Magnety jsou součástí technologických celků pro přípravu krmných směsí pro zvířata a podobných průmyslových provozů.

 • Spádová doprava

  Prvky spádové dopravy jakou jsou hradítka, klapky, kolena, odbočky, potrubí a další jsou vyráběny běžného, nerezového nebo pozinkovaného materiálu a jsou součástí technologických celků a jiných průmyslových provozů.

 • Náhradní díly

  Náhradní díly pro veškeré vyráběné stroje firmy TAURUS a nabídku ND pro stroje zaniklé TMS Pardubice a pro další zahraniční zařízení, jakou jsou šrotovníky, granulátory, aspirátéry, čističky atp.

Šrotovníky

Kladívkové šrotovníky s výkonem od 300kg/hod do 20t/hod.

Více

Míchačky

Míchačky – Míchání sypkých směsí s certifikovanou zamíchatelností 1:100 000.

Více

Šnekovnice

Šnekovnice – Lehká, těžká, nerezová řada šnekovnic, šnekové segmenty.

Více

CNC zpracování plechů

Společnost TAURUS , s.r.o., Chrudim zajišťuje komplexní zpracování plechů CNC technologiemi. Softwarové vybavení umožňuje pracovat s 3D modely, které lze přenášet přímo do řídících systémů strojů. Výroba plechových dílů může být komplexní včetně povrchové úpravy, kterou lze zajistit pomocí vlastní lakovny případně v kooperaci s našimi partnery.

Řezání, pálení CNC laserem

Řezání materiálu do tloušťky 10 mm je prováděno na CNC vláknovém laserovém řezacím centru NUKON ECO-FIBER.

Více o CNC

Ohraňování na CNC lisu

Na lisu BAYKAL APHS 3100 X 160 je prováděno jednorázové i sériové ohraňování ocelových i nerezových plechů.

Více o CNC

Další výrobní možnosti

Kovovýroba, obrábění kovů, dělení materiálu, svařování MIG a TIG, vykružování plechů a lakování dílů.

Více o CNC
Novinky

24. 12. 2023

PF 2024

VÍCE

Máte zájem o naše služby, nebo výrobky? Rádi Vám pomůžeme, stačí nás kontaktovat.

Naši partneři

Vybraní partneři se kterými spolupracujeme.


Hledáte spolehlivého partnera s dlouholetou praxí? Zavolejte nám.