Načítám...

Granulační linky

TAURUS , s.r.o., Chrudim je tradičním výrobcem strojů a dodavatelem kompletních granulačních linek pro výrobu granulovaných krmiv. Již od roku 1992 firma realizuje kompletní granulační linky "na klíč", a to včetně zaškolení obsluhy a odzkoušení celé linky.
Granuláční lisy SALMATEK, MUNCH, BUHLER a General Dies jsou využívány pro granulování krmných směsí a biomasy (výroba dřevěných pelet). Typ lisu firma TAURUS volí na základě požadavků a zákazníka a na základě svých dlouholetých zkušeností v oboru. Nedílnou součástí granulátoru je podávací šnekový dopravník, napařovací mixér, odsunový dopravník či chladič granulí.

Granulační lisy jsou osazeny pohonem s příkonem 7,5 kW až 400 kW. Průměr matrice od 200 mm do 960 mm. Možné je zpracovat materiál jako krmivo pro zvířata, piliny a další typy biomasy, kompost, organická hnojiva, otruby a směsi obilovin, semena řepky a řepné řízky, alfaalfa, sláma, seno, papír, plasty, odpady a chemické produkty.

Řídící systém granulační linky (Tebis)

Granulační linky jsou řízeny operátorským panelem s dotykovou obrazovkou. Tyto panely nabízejí komfortní zobrazení a ovládání technologie menšího rozsahu. Výhodou takového řešení je možnost umístění v bezprostřední blízkosti ovládané technologie. Tím je zaručena okamžitá zpětná vazba na výrobní proces.
Operátorský panel je rozšířením k průmyslovému automatu, který musí být přítomen vždy, nicméně v některých případech může být panelem zcela nahrazeno jinak nezbytné vizualizační PC.
Kromě vizualizace stavu technologie (animace chodu strojů, detekce poruch, provozní hodnoty...), umožňují operační panely také její ovládání, a to i ve zcela automatickém režimu. Ovládání zprostředkovává dotykový displej rezistivního typu, který umožňuje používání např. i v rukavicích. V paměti operačního panelu lze dále uchovávat evidenci o průběhu výroby, vytvářet a upravovat receptury, kontrolovat údržbu (motohodiny) jednotlivých strojů atd.

   

Fotogalerie

Naši partneři

Vybraní partneři se kterými spolupracujeme.