Úvodní stránka
NAPSAT POPTÁVKU OBJEDNÁVKA
Technologie
Produkty
Náhradní díly

Granulační linky

TAURUS , s.r.o., Chrudim je tradičním výrobcem strojů a dodavatelem kompletních granulačních linek pro výrobu granulovaných krmivJiž od roku 1992 firma realizuje kompletní granulační linky "na klíč", a to včetně zaškolení obsluhy a odzkoušení celé linky. 

Granuláční lisy MUNCH a General Dies jsou využívány pro granulování krmných směsí a biomasy (výroba dřevěných pelet). Typ lisu firma TAURUS volí na základě požadavků a zákazníka a na základě svých dlouholetých zkušeností v oboru. Nedílnou součástí granulátoru je podávací šnekový dopravník, napařovací mixér, odsunový dopravník či chladič granulí.Granulační lisy jsou osazeny pohonem s příkonem 7,5 kW až 400 kW. Průměr matrice od 200 mm do 960 mm. Možné je zpracovat materiál jako krmivo pro zvířata, piliny a další typy biomasy, kompost, organická hnojiva, otruby a směsi obilovin, semena řepky a řepné řízky, alfaalfa, sláma, seno, papír, plasty, odpady a chemické produkty.


Řídící systém granulační linky (Tebis)

Granulační linky jsou řízeny operátorským panelem s dotykovou obrazovkou. Tyto panely nabízejí komfortní zobrazení a ovládání technologie menšího rozsahu. Výhodou takového řešení je možnost umístění v bezprostřední blízkosti ovládané technologie. Tím je zaručena okamžitá zpětná vazba na výrobní proces.

Kromě vizualizace stavu technologie (animace chodu strojů, detekce poruch, provozní hodnoty...), umožňují operační panely také její ovládání, a to i ve zcela automatickém režimu. Ovládání zprostředkovává dotykový displej rezistivního typu, který umožňuje používání např. i v rukavicích. V paměti operačního panelu lze dále uchovávat evidenci o průběhu výroby, vytvářet a upravovat receptury, kontrolovat údržbu (motohodiny) jednotlivých strojů atd.


Fotogalerie

Granulační linky jsou řízeny operátorským panelem s dotykovou obrazovkou. Tyto panely nabízejí komfortní zobrazení a ovládání technolo

Reference

RABBIT Chotýšany - granulační linka Salmatec
BOCUS a.s. Letohrad - granulační linka MUNCH
Firma FAULHAMMER Tržek - granulační linka MUNCH
Zevos a.s. Dolní Němčí - granulační linka General Dies
Kooperace a.s. Výčapy - granulační linka TL 700
ZD Sever Loukovec (farma Chocnějovice) - granulační linka TL 700
PREMIUM PELLETS Golčův Jeníkov - granulační linka 2xTL 700